Infolinia: 889 133 333
Pyłek kwiatowy jest bogatym źródłem witamin i składników odżywczych, po który warto sięgnąć, gdy jesteśmy przemęczeni i odczuwamy spadek koncentracji.

Pyłek kwiatowy dostępny w granulkach w celach prozdrowotnych powinno się spożywać 3 razy dziennie pół godziny przed posiłkiem. Najlepiej rozmieszać go z wodą, z mlekiem, dodać do kawy lub herbaty. Można jeść go również z miodem lub dodać do jogurtu. Granulki dobrze jest dokładnie przeżuwać, co zwiększa przyswajalność zawartych w pyłku cennych składników odżywczych. Wiele osób zastanawia się czy można go mielić. Pomoże nam w tym moździerz lub młynek do kawy. Forma zmielona nie pogarsza jakości produktu. Pyłek w tej formie nie traci swoich właściwości, a łatwiej wykorzystać go do celów kosmetycznych np. przygotowania domowej maseczki. Jeśli nie odpowiada nam pyłek granulowany, można go nabyć również w tabletkach w formie najróżniejszych suplementów diety. Są one jednak wzbogacane o dodatkowe składniki, dlatego też lepiej spożywać pyłek w naturalnej postaci, pozbawionej sztucznych dodatków.

Profilaktycznie wystarczy przyjmowanie 1 czubatej łyżeczki pyłku dziennie. Można go dodać do herbaty, soku lub wody. Przed spożyciem pyłek można zmielić. Warto pamiętać, że działanie pyłku kwiatowego będzie skuteczniejsze, jeśli połączymy go z miodem, na przykład słodząc herbatę.

Dawkowanie profilaktyczne: do 20 g dziennie,
Dawkowanie lecznicze: do 40 gramów dziennie i w przypadku dzieci do 5 roku życia - nie należy przekraczać 10 g dziennie

Pyłek pszczeli to naturalny produkt o udowodnionym działaniu prozdrowotnym. Warto włączyć go na stałe do swojej diety z uwagi na to, że dostarcza naszemu organizmowi wielu cennych witamin, minerałów i związków biologicznie czynnych tj. flawonoidy. Badania naukowe potwierdzają m.in. jego działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Pyłek może być także świetną odżywką dla osób intensywnie trenujących oraz w okresie rekonwalescencji. Jest również składnikiem wielu kosmetyków pielęgnacyjnych, a także tych wykorzystywanych w leczeniu niektórych chorób skóry. Poznaj właściwości pyłku pszczelego i siłę płynącą z natury.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów