Infolinia: 889 133 333
Tymianek uważany jest za symbol siły, ponieważ jest rośliną pobudzającą organizm. Wspomaga pamięć i układ odpornościowy. Ma działanie bakteriobójcze i zapobiegające starzeniu się. Tymianek jest rośliną aromatyczną, pochodzącą z basenu Morza Śródziemnego.

Znany jest od czasów starożytnych. Tymianek używany jest w kuchni śródziemnomorskiej jako przyprawa, ale można z niego sporządzić także napar. Tymianek jest rośliną miododajną, stąd w Grecji bardzo ceniony i znany jest miód tymiankowy o wyrazistym smaku i kolorze.

Nazwa tymianku pochodzi od greckiego słowa ‘thymos’ oznaczającego siłę witalną. Zastosowanie: Tymianek jest rośliną aromatyczną, przyprawową i leczniczą o właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych i antyseptycznych Jest środkiem pobudzającym i tonizującym organizm, stymuluje układ nerwowy i wzmacnia klarowność umysłu

Stosowany jest przy wspomaganiu leczenia zapalenia oskrzeli i nasilonego kaszlu Środek napotny, antyseptyk jelit, układu moczowego i oddechowego Zaleca się kąpiele z tymiankiem przy dolegliwościach reumatycznych i artretycznych Uśmierza bóle zębów i zwalcza zapalenie dziąseł

Należy unikać długotrwałego stosowania oraz nie spożywać w czasie ciąży. W przypadku wątpliwości zasięgnąć porady lekarza fitoterapeuty.

Przygotowanie: Łyżeczkę tymianku zalać wrzącą wodą i parzyć pod przykryciem ok. 10 min.

Składniki: Tymianek (thymus vulgaris) - liście

Producent: Tofillo

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów