Infolinia: 889 133 333
Jedno z najsłynniejszych ziół na świecie, znane ze swoich właściwości leczniczych, o tysiącletniej historii i odniesieniach starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian!

Rumianek, którego nazwa pochodzi od greckich słów „hamai” i „jabłko”, czyli jabłko ziemi, jest jednym z najbardziej znanych ziół na świecie, które oprócz tego, że jest napojem, jest kluczowym składnikiem w wielu preparatach farmaceutycznych i kosmetycznych na całym świecie. Piękny kwiat, jak mała stokrotka z południowej Europy  jako chwast został przeniesiony przez nasiona do Ameryki i Australii.

Obecnie jest uprawiany w wielu regionach na całym Świecie. Zbiera się kwiaty, gdy są w pełnym rozkwicie.

Rumianek z Krety jest naturalnym produktem ziołowym o właściwościach leczniczych i aromatycznych. Jest to suszona część kwiatostanu rośliny o nazwie Anthemis cretica, która rośnie na wyspie Kreta w Grecji. Ma jasnożółte kwiaty i silny zapach przypominający jabłka, jest bogaty w olejki eteryczne, flawonoidy i kumaryny, które mają działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i uspokajające.

Może być stosowany wewnętrznie jako napar lub nalewka do leczenia dolegliwości żołądkowo-jelitowych, przeziębienia, kaszlu i nerwicy.

Może być również stosowany zewnętrznie jako okład lub płukanka do leczenia stanów zapalnych skóry, ran i owrzodzeń.


Rumianek z Krety jest doskonałym wyborem dla osób szukających naturalnego sposobu na poprawę zdrowia i samopoczucia. Jego delikatny smak i aromat sprawiają, że jest to idealny napój na każdą porę dnia.


Składniki: rumianek z Krety (naturalnie zbierane i suszone kwiaty)

Przechowywać w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu. Uwaga! Zioła powinny być spożywane z ostrożnością, szczególnie przez kobiety w ciąży lub karmiące.

Producent: Tofillo

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów