Infolinia: 889 133 333
Herbatka "Pink Healer" to interesujące połączenie dwóch wspaniałych ziół - szałwii krzewiastej i kreteńskiego czystka (salvia fruticosa i cistus creticus).

Różowy Uzdrowiciel to mieszanka ziół i owoców o właściwościach prozdrowotnych i antyoksydacyjnych. Zawiera m.in. hibiskus, dziką różę, malinę i truskawkę. Jest bogata w witaminę C, która wspomaga odporność organizmu i chroni przed infekcjami. Różowy Uzdrowiciel ma intensywny kolor i aromat oraz słodko-kwaskowaty smak. Można go pić na ciepło lub na zimno, w zależności od preferencji. Jest to idealny napój dla osób dbających o zdrowie i urodę.


Czystek kreteński (szary) – (Cistus creticus L.) Jest zasobny w olejek eteryczny, żywice, flawonoidy i kwasy fenolowe. Jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli - związków fenolowych należących do grupy substancji roslinnych o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny człowieka. W medycynie ludowej czystek kreteński był używany w leczeniu chorób przeziębieniowych, w tym chorób związanych z infekcjami bakteryjnymi. Uważany jest za skuteczny w przypadku infekcji żałądkowo-jelitowych. Posiada także ogromną zdolność do przechwytywania i usuwania wolnych rodników, hamuje rozwój wirusów opryszczki i półpaśca. „Specjaliści od profilaktyki nowotworowej dowodzą, że systematyczny wysoki udział polifenoli w diecie może ustrzec człowieka przed najgroźniejszymi postaciami raka: płuc, żołądka,  jelit,  przełyku, trzustki, wątroby, gruczołu sutkowego, prostaty, skóry. Polifenole hamują związki odpowiedzialne za powstawanie zmian nowotworowych" Zastosowanie tradycyjne czystka kreteńskiego: zapalenie gardła i oskrzeli, chrypka, zapalenie krtani, przeziębienie, angina, zapalenie płuc i oskrzeli, infekcje układu moczowego, bóle stawów.Ma działanie odstraszające komary /stosowany przez niemieckich leśników w profilaktyce przeciw kleszczowej/.
Środek naturalny, nie daje żadnych działań niepożądanych.

Szałwia krzewiasta (salvia fruticosa), zwana też szałwią grecką, bo występuje głównie tam, to jeden z gatunków rośliny, będącej jedną z najważniejszych w fitoterapii. Doskonale znamy przetwory z szałwii lekarskiej, leczące choćby wszelkie zapalenia w obrębia jamy ustnej, czy wspomagające w chorobie reumatoidalnej. Szałwia krzewiasta jest polecana zwłaszcza w problemach dróg oddechowych (chrypka, kaszel), przy grypie i schorzeniach pokrewnych, anginie, bólach reumatycznych.
Napój przygotowuje się na zimno lub na gorąco, w zależności od preferencji.

Producent: Tofillo

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów