Infolinia: 889 133 333
Majeranek otarty powinien być dodawany do potraw pod koniec gotowania, aby zachować w pełni jego smak i aromat. Wykorzystywany jest także jako dekoracja dań. Aromat i charakterystyczny smak majeranku pasuje zarówno do dań warzywnych, których składnikiem jest kapusta, ziemniaki, fasola, jak i do mięs (zwłaszcza jagnięciny, baraniny, potraw z grilla) oraz owoców morza. W Stanach Zjednoczonych stosuje się go do drobiu, pasztetów, zup i sałatek. Włosi chętnie wykorzystują majeranek do sosów pomidorowych, pizzy, dań z ryb. W polskiej kuchni nie wyobrażamy sobie grochówki, zupy fasolowej i żurku bez dodatku majeranku. Dobrze komponuje się z tymiankiem i rozmarynem. Wykorzystuje się go w przemyśle wędliniarskim m.in. do aromatyzowania białej kiełbasy. Co ciekawe, olejek z majeranku stosuje się również do produkcji likierów i herbat.

Zastosowanie w kuchni:
• Majeranek, jako przyprawa, jest dodawany do mięs, głownie do schabu. Dodaje się go też do flaków, zupy grochowej i kołdunów.
• Kiedyś majerankiem aromatyzowano napoje i dodawano go do ciast.
• Obecnie majerankiem przyprawia się żurki, barszcze białe, zupy fasolowe i grochowe oraz schab i pieczenie.
• Majeranek jest nieodłączną przyprawą do flaków.

Majeranek to bardzo aromatyczne zioło, które dziś jest znane i uprawiane na całym świecie. W większości polskich domów dodaje się go do zup, sosów i mięsa.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów