Infolinia: 889 133 333

Liść laurowy to jedna z najczęściej stosowanych przypraw w polskiej kuchni. Trudno jest wyobrazić sobie bez niej smak warzywnych zup, sosów do mięs, czy też tradycyjnej świątecznej galarety. Liść laurowy to także składnik, który jest niezastąpiony podczas przygotowywania aromatycznego bigosu. Co ciekawe, produkt ten znajduje zastosowanie nie tylko w przemyśle spożywczym, ale także farmaceutycznym.


Warunki przechowywania: BIO suszone liście laurowe należy przechowywać w suchym miejscu, z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych, np. w spiżarni lub w szafce kuchennej.


100% suszony liść laurowy (certyfikowany składnik ekologiczny).

Liść laurowy (znany także jako liść bobkowy) to przyprawa charakterystyczna dla regionu śródziemnomorskiego. Niemniej jednak, nieliczne jej uprawy możemy znaleźć także w Polsce. Liść laurowy już od wieków stosowany jest w tradycyjnej kuchni naszego kraju. Aromatyczny zapach niniejszej przyprawy sprawia, iż w zaledwie kilka chwil jest on w stanie nadać przygotowywanym przez nas potrawom delikatnej ostrości i wyrazistości.

Choć niewielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, liść laurowy znajduje także szerokie zastosowanie w dziedzinie ziołolecznictwa. Współczesne badania naukowe potwierdzają, iż jest on w stanie wpływać na:

- Złagodzenie uporczywego kaszlu;
- Wspomożenie leczenia zaburzeń układu krwionośnego;
- Zwiększenie efektywności leczenia schorzeń skóry oraz przyspieszenie procesu gojenia się ran;
- Złagodzenie objawów chorób zapalnych w obrębie stawów.

BIO liść laurowy dostępny w naszym sklepie to produkt najwyższej jakości. Dlatego też, wyróżnia się on niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Ponadto, niniejsza przyprawa została odznaczona certyfikatem ekologicznym, dzięki temu zyskujemy pewność, że dostarczamy do naszego organizmu wszystko to, co najlepsze.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów