Infolinia: 889 133 333
Corinto Aryballos 300ml BIO Wersja Kolekcjonerska 


Oliwa Corinto ARYBALLOS Edycja specjalna 300ml BIO to wyjątkowy produkt, który łączy w sobie tradycję i jakość. Oliwa ta jest wytwarzana z wyselekcjonowanych oliwek z gatunku Corinto, uprawianych na greckiej wyspie Lesbos. Oliwki te charakteryzują się niską kwasowością i intensywnym aromatem.

Oliwa Corinto ARYBALLOS jest tłoczona na zimno, co zachowuje jej naturalne właściwości odżywcze i smakowe. Oliwa ta jest idealna do sałatek, sosów, pieczywa i dań kuchni śródziemnomorskiej.

Oliwa Corinto ARYBALLOS Edycja specjalna  BIO jest dostępna w eleganckim opakowaniu z motywem aryballosa - starożytnej greckiej naczynia do przechowywania olejów i wonności. Opakowanie to  jest biodegradowalne.

Oliwa Corinto ARYBALLOS Edycja specjalna 300ml BIO to produkt wysokiej jakości, który zadowoli najbardziej wymagających smakoszy.

Starożytny artefakt został wskrzeszony na nowo w specjalnym naczyniu dedykowanym kolekcjonerom. Pojemnik na oliwę "Aryballos" zainspirowany jako hołd dla głęboko zakorzenionego i długotrwałego związku między drzewem oliwnym a ziemią Koryntu.

Aryballos to 7-wieczna kulista kolba na oliwę z wąską szyjką. Została odwzorowana ze względu na minimalizm i zdolność do zachowania zapachu, smaku i właściwości unikalnej długowiecznej odmiany owoców gatunku "Manaki". Złote liście nowego logo CORINTO to jedyny element zdobiący powierzchnię naczynia. Są one ukłonem w stronę Apolla, greckiego boga czczonego przez Koryntian. Według legendy jego matka, Leto urodziła go ściskając gałęzie drzewa oliwnego, które następnie zmieniły kolor na złoty.

Każda ceramiczna butelka organicznej oliwy extra virgin Corinto Aryballos została wytworzona ręcznie i nadaje się do wielokrotnego napełniania. Jest wynikiem synergii między przeszłością a teraźniejszością. Zespół współczesnych i wysoko wykwalifikowanych rzemieślników tchnął nowe życie w przedmiot z głębi historii.


Producent: Corinto

Certyfikat BIO Tak
Opakowanie: ceramika
Gatunek oliwek: Manaki
Region pochodzenia: Peloponez, Korynt
Kwasowość: 0,4%
Oświadczenie zdrowotne EU 432/2012 Nie
Wysoko polifenolowe (>500mg/kg) Nie
Polifenole: nie określono / brak badania
Wczesny zbiór: Tak
Oliwa niefiltrowana: Nie
Oliwa smakowa: Nie

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów