Infolinia: 889 133 333
Oliwa Anoskeli pozyskiwana jest wyłącznie z owoców odmiany „Koroneiki”.  Posiada chronioną nazwę pochodzenia (PDO) Kolimvari, oznacza to, że owoce zostały zebrane i przetworzone wyłącznie w tym konkretnym regionie.  Zrównoważony delikatny owocowy smak jest pełen aromatów. Produkowana wyłącznie mechanicznie metodą ekstrakcji na zimno o średniej kwasowości 0,5%. Firma została została założona w 1983 roku przez rodzinę Mamidakis i nazwana na cześć ich miejsca urodzenia - Anoskeli, małej wioski niedaleko Chanii na Krecie.

Obecnie to jeden z najnowocześniejszych producentów oliwy na Krecie. Prywatne gaje oliwne zajmują powierzchnię 122.333m2 (2888 drzew oliwnych).

Anoskeli znana jest również, ze znakomitego wina, posiada 17.000m2 własnych winnic z piwnicą o pojemności 35.000 litrów i 30 beczek z francuskiego dębu. Anoskeli produkuje oliwę konwencjonalną oraz ekologiczną wyłącznie pierwszego tłoczenia na zimno z owoców odmiany „Koroneiki”. Oba produkty posiadają oznaczenie chronionej nazwy pochodzenia P.D.O. Kolymvari i są wielokrotnie nagradzane w krajowych i międzynarodowych konkursach.

Producent: Anoskeli

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów