Infolinia: 889 133 333
Najwyższej jakości miód rozmarynowy o jasnej, złocistej barwie. Szczególnie popularny na Półwyspie Iberyjskim.

Miód rozmarynowy to wyjątkowy produkt, który powstaje z nektaru kwiatów rozmarynu. Niniejsza roślina charakterystyczna jest dla słonecznych krajów Basenu Morza Śródziemnego. Wytwarzany z niej miód odznacza się delikatnym, kwiatowym aromatem i pięknym jasno-żółtym kolorem. Dzikorosnący rozmaryn najczęściej możemy spotkać w Portugalii lub Hiszpanii, stamtąd też pochodzi nasz wyjątkowy miód rozmarynowy. Co ciekawe, miód rozmarynowy podlega szybkiej krystalizacji, a jego barwa z czasem staje się nieco jaśniejsza. Dlatego też, niezwykle ważne jest, aby przechowywać go w prawidłowy sposób. Warto także wiedzieć, że miód rozmarynowy jest nie tylko cennym źródłem energii, ale także wartościowych witamin i minerałów. Znajdziemy w nim przede wszystkim nieocenione przeciwutleniacze, które wywierają wysoce pozytywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i urodę.

Ze względu na zawartość cennych witamin i minerałów, wprowadzenie odpowiednich ilości miodu rozmarynowego do zdrowego stylu życia sprzyja poprawie naszego samopoczucia. Badania dowodzą, iż stanowi on źródło związków fenolowych, wykazujących właściwości przeciwgrzybiczne i bakteriobójcze. Ponadto, za sprawą zawartości cennych witamin (w tym witaminy C), miód rozmarynowy jest w stanie wspierać nasz układ odpornościowy, a nawet łagodzić przebieg stanów zapalnych. Jego stosowanie zalecane jest u osób, które na co dzień podejmują intensywny wysiłek fizyczny oraz/lub umysłowy. Najnowsze doniesienia z dziedziny fitoterapii potwierdzają, że miód rozmarynowy może być także cennym wsparciem w leczeniu problemów w obrębie układu oddechowego oraz w stanach przewlekłego zmęczenia.

Co ciekawe, miód rozmarynowy znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Niniejszy produkt jest w stanie dogłębnie nawilżyć i odżywić suchą skórę. Co ciekawe, miód rozmarynowy świetnie sprawdza się w roli dodatku do odprężającej kąpieli. Jego subtelny zapach jest w stanie ukoić nasze zmysły, a zawarte w nim substancje o działaniu aseptycznym odpowiadają za złagodzenie podrażnień. Specjaliści z zakresu ziołolecznictwa zalecają także stosowanie miodu rozmarynowego w przypadku problemu spękanych pięt oraz ust.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów