Infolinia: 889 133 333
Olejek tymiankowy 30ml

Olejek tymiankowy otrzymywany jest przez destylację z parą wodną kwitnącego tymianku pospolitego Thymus vdivgaris uprawianego w Indii. Charakteryzuje go intensywny, pikantny zapach o właściwościach energetyzujących i tonizujących. Głównymi składnikami olejku tymiankowego są tymol i karwakrol - silne antyseptyki. Olejek tymiankowy, dzięki zawartości tymolu, posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.

Olejek eteryczny z tymianku bywa zalecany w leczeniu górnych infekcji dróg oddechowych, ponieważ działa on przeciwkaszlowo i wspomaga wykrztuszanie. Olejek tymiankowy nasila wydzielanie śluzu i pobudza ruchy rzęsek wyściełających rogi oddechowe.

Ze względu na właściwości wykrztuśne poleca się go do zwalczania przeziębienia i kaszlu, istotne jest też działanie bakteriobójcze tego olejku, które pomaga w pozbyciu się przewlekłych infekcji dróg oddechowych, zwłaszcza gdy antybiotyki są nieskuteczne. Pomaga on w leczeniu chorób całego układu oddechowego i nie posiada skutków ubocznych charakteryzujących antybiotyki. Za skuteczność w leczeniu infekcji zatok, płuc i oskrzeli odpowiada zwłaszcza tymol i terpeny znajdujące się w składzie tego produktu.

Można stosować olejek tymiankowy do inhalacji, co zaleca się zwłaszcza przy przeziębieniach i zakażeniach górnych dróg oddechowych, takich jak kaszel, katar i zapalenie zatok lub migdałków. Do wykonania inhalacji tym olejkiem niezbędne jest wkropienie kilku jego kropel do gorącej wody, a następnie wdychanie przez kilka minut unoszących się oparów. Zabieg ten trzeba powtarzać przez minimum pięć dni z rzędu. Dodatkowo inhalacje przy użyciu olejku z tymianku podnoszą ciśnienie i pomagają zwalczyć ociężałość umysłową i bezsenność.

Tymianek jest ziołem często stosowanym w kuchni jako przyprawa, znaleźć go można jednak również w składach kosmetyków naturalnych i preparatów leczniczych. Olejek tymiankowy jest jednym z najpopdivarniejszych sposobów na wykorzystanie licznych zdrowotnych właściwości tego ziela.

Olejek tymiankowy można dodawać do gotowego kremu, oleju do twarzy lub ciała, płynu do mycia, szamponu, czy odżywki do włosów. Może być używany w mieszance z innymi olejkami eterycznymi. Dodaj 13 kropli na każde 100 ml kosmetyku (stężenie 0,5%).

Wykonaj masaż z olejkiem - Dodaj 6 - 7 kropli do 25 ml oleju bazowego (stężenie 1%) np. migdałowy, morelowy, jojoba lub kokosowy. Podgrzej mieszankę olejów i wykonaj relaksujący masaż ciała.

Użyj w kominku do aromaterapii - Miseczkę w kominku napełnij wodą i dodaj 5 - 10 kropli olejku tymiankowego lub mieszanki olejków.

Olejek z tymianku znajduje zastosowanie na wiele sposobów, a jednym z nich są kąpiele lecznicze z jego użyciem. Rozgrzewają one drogi oddechowe i odkażają je, pobudzają układ odpornościowy do działania, a ich zażywanie przyspiesza leczenie infekcji i przeziębień. Kąpiele te ułatwiają także zasypianie i zmniejszają stany zapalne. Aby przygotować taką kąpiel wystarczy rozpuścić naturalny olejek tymiankowy (maksymalnie 20 kropel) w soli, miodzie lub jogurcie, a następnie dodać powstałą miksturę do wody.



WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów