Infolinia: 889 133 333
Mięta pieprzowa, nazywana również miętą lekarską wykorzystywana była w dziedzinie aromaterapii już od tysięcy lat. Mięta pieprzowa od zwykłej różni się ostrzejszym i świeższym zapachem. Mięta pieprzowa to najchętniej używany rodzaj mięty i nic w tym dziwnego, bo wspomaga trawienie i działa bakteriobójczo.

Olejek nierafinowany

Mięta pieprzowa, nazywana również miętą lekarską wykorzystywana była w dziedzinie aromaterapii już od tysięcy lat. Ten rodzaj mięty od zwykłej różni się ostrzejszym i świeższym zapachem.

Mięta pieprzowa, a dokładnie jej liście zawierają olejek eteryczny, a jego głównym składnikiem jest mentol oraz flawonoidy, garbniki i sole mineralne. Mentol i garbniki posiadają działanie antybakteryjne. W starożytności miętę polecano na bóle migrenowe, a także na dolegliwości górnych dróg oddechowych.

Obecnie olejek z mięty pieprzowej jest wykorzystywany w kosmetyce na szeroką skalę m.in. do produkcji past do zębów, naturalnych mydeł, balsamów, kremów i szamponów. Często jest stosowany przez osoby zmagające się z problemem puszących i przetłuszczających się włosów.


Należy unikać kontaktu olejku z oczami. Nie stosować na uszkodzonej powierzchni skóry oraz na skórze wystawionej na działanie promieni słonecznych.

Olejek służy wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów