Infolinia: 889 133 333
Olejek ze skórki świeżej cytryny odznacza się niepowtarzalnym, energetyzującym zapachem. Olej eteryczny cytrynowy otrzymuje się poprzez wyciskanie skórki ze świeżych owoców cytryny - proces na zimno.

Olejek cytrynowy może być wykorzystywany do inhalacji. Jeśli nie posiadamy specjalnego urządzenia wystarczy, że do miski z wrzątkiem dodamy kilka kropel produktu i pochylimy się nad wodą. Opary należy wdychać przez kilka minut.

Olejek cytrynowy do masażu można wykorzystać poprzez dodanie kilku kropel produktu do olejku nośnikowego. Mieszankę rozprowadzać kolistymi, masującymi ruchami.

W celu przyrządzenia kąpieli z olejkiem, do wanny z ciepłą wodą należy dodać 6-8 kropli olejku. Produkt można dodawać również do aromatyzatorów powietrza lub rozcieńczać i stosować jako środek dezynfekujący do rozpylania.

Olejek cytrynowy znajduje również zastosowanie jako aromat do ciast. Można go spożywać doustnie w dużym rozcieńczeniu (2-3 krople na szklankę wody). Należy jednak pamiętać, że jest to środek drażniący i mocno skoncentrowany. U niektórych osób może wywołać dyskomfort i podrażnienie przewodu pokarmowego.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów