Infolinia: 889 133 333
Olejek rycynowy jest nazywany też “Palmae Christi”, czyli “dłoń Chrystusa”. Niekiedy nazywa się go olejkiem rącznikowym, ponieważ jest otrzymywany z nasion rącznika pospolitego.

Olej rycynowy znany jest przede wszystkim ze swoich niezwykłych właściwości kosmetycznych. Jest on w stanie istotnie wpłynąć na poprawę wyglądu naszej skóry oraz włosów i paznokci. Niemniej jednak, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż wykorzystać go również możemy we wspomaganiu leczenia niektórych nieprawidłowości w obrębie układu pokarmowego.

Ze względu na swoje liczne właściwości pielęgnacyjne, olej rycynowy znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Często wykorzystywany jest podczas produkcji masek oraz odżywek do włosów. Ponadto, znajdziemy go w preparatach odpowiedzialnych za wzmocnienie naszych rzęs oraz brwi. Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym, olejek rycynowy wykorzystywany jest również podczas produkcji przeciwzmarszczkowych kremów i maseczek do twarzy.

W poradnikach kosmetycznych znajdziemy liczne informacje na temat pozytywnego wpływu olejku rycynowego na wygląd naszych rzęs oraz brwi. W celu poprawienia ich kondycji, należy nałożyć olejek rycynowy przy pomocy specjalnej szczoteczki na rzęsy lub brwi od nasady, aż po same końce. Niniejszy zabieg przynosi najlepsze efekty wtedy, gdy jest stosowany regularnie. Dzięki niemu, nasze rzęsy mogą stać się grubsze i ciemniejsze. Zaleca się, aby olejek rycynowy nakładać na rzęsy oraz brwi w godzinach wieczornych (najlepiej przed snem). Warto przy tym pamiętać, aby nie aplikować zbyt dużych ilości olejku. Dostanie się go do oczu może spowodować bolesne podrażnienie oraz łzawienie.

Zgodnie z opinią amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), olej rycynowy jest bezpieczny dla człowieka. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach może doprowadzić on do wywołania objawów alergii. Jego stosowanie nie jest również wskazanie w okresie ciąży, bowiem niniejszy preparat może przyczynić się do wywołania skurczy, a tym samym przedwczesnego porodu. Ponadto, warto wiedzieć, że spożywanie oleju rycynowego w nadmiernych ilościach może doprowadzić do wywołania objawów niepożądanych, takich jak: bóle brzucha, nudności, wymioty oraz biegunka.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów