Infolinia: 889 133 333

Masło Shea nierafinowane jest niezwykle uniwersalnym kosmetykiem. Można go stosować jako krem nawilżający po kąpieli lub krem do twarzy. Świetnie sprawdza się jako środek niwelujący cienie i opuchliznę pod oczami. Masło może stanowić również składnik maseczek do twarzy. Warto również stosować je jako środek ochronny przed i po opalaniu. Latem masło zapewni nam ochronę przed słońcem i promieniami UV, natomiast zimą stworzy warstwę lipidową na skórze, zapobiegającą przesuszaniu pod wpływem mrozu.

Masło Shea sprawdza się również doskonale do pielęgnacji włosów. Można go stosować jako maskę na włosy do spłukiwania czy też serum odżywcze na końcówki. Kosmetyk polecany jest szczególnie dla osób korzystających z zabiegów fryzjerskich, takich jak farbowanie, trwała oraz prostowanie.

Masło Shea może być stosowane nie tylko jako kosmetyk, ale również składnik wielu potraw. Warto dodawać go do sosów oraz marynat. Należy jednak unikać poddawania go działaniu wysokiej temperatury, która znacznie zmniejszy jego właściwości odżywcze.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów