Infolinia: 889 133 333
Rzut oka w przeszłość... Pamiątkowe mydło z grawerunkami Chanii z XVI-XVIII wieku.

  • Weneckie fortyfikacje Asteroid, Chania, koniec XVI wieku
  • Plac Splantzia, stare miasto Chania, 1897
  • Meczet Kiuchiuk Hasan (Glass Jamisi), Chania, połowa XVIII wieku
  • Pierre Du Val, mapa Krety, 1677
  • Ulica Canevaro, stare miasto Chania, 1897
  • Wenecki port, stare miasto Chania, połowa XVIII wieku


ABEA oferuje szeroką gamę oliw z oliwek, w tym extra virgin organic olive oil, która jest pozyskiwana z ekologicznych upraw. Firma szczyci się produkcją oliwy z oliwek w sposób, który uwzględnia zarówno tradycję, jak i najnowsze standardy ekologiczne. Produkty ABEA charakteryzują się wyjątkową jakością, co potwierdza jej popularność zarówno wśród konsumentów, jak i ekspertów kulinarnych.

Historia
W swojej długiej historii (nieprzerwanie od 1889 roku), obejmującej trzy wieki, ABEA przeżyła wiele trudności, w tym dwie wojny światowe i różne recesje gospodarcze, a także kilkukrotnie zmieniała właścicieli. Mimo to fabryka ABEA z czasem wypracowała swoją własną historię, zostawiając znaczący ślad w życiu społecznym i gospodarczym miasta Chanii, a także na Krecie i w całym kraju.

Badanie historii przemysłowej i dziedzictwa przemysłowego ma szczególne znaczenie dla regionów takich jak Kreta, gdzie rozwój przemysłowy nastąpił znacznie później niż w innych krajach europejskich.

Założenie ABEA pod koniec XIX wieku (1889) stanowiło kamień milowy dla modernizacji życia gospodarczego regionu, jako że była to pierwsza tego typu fabryka w Grecji i jedna z największych w regionie Morza Śródziemnego. Na Krecie w XVIII wieku, oliwa była głównym produktem eksportowym. ABEA stworzyła niezależną gospodarkę na wyspie, wspierając sektor rolniczy, szczególnie produkcję oliwy, głównego produktu rolnego regionu, i zapewniając zatrudnienie licznej grupie mieszkańców miasta.

Firma zdobyła uznanie dzięki swojej starannie utrzymywanej tradycji w połączeniu z innowacyjnym podejściem do produkcji. W ofercie ABEA znajdują się różne rodzaje oliwy, cieszące się popularnością zarówno w Grecji, jak i na arenie międzynarodowej. ABEA jest także pionierem w produkcji naturalnych kosmetyków na bazie oliwy. Dzięki przestrzeganiu zasad zrównoważonego rozwoju, firma wspiera lokalną gospodarkę i chroni kulturowe dziedzictwo regionu.


CENA ZA 1 SZT.

PRODUCENT: ABEA

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów