Infolinia: 889 133 333
Karob cały - w strąkach 300g BIO to produkt ekologiczny, który może być używany jako zdrowa alternatywa dla kakao.

Karob pochodzi z drzewa szarańczynu strąkowego, które rośnie na Krecie i nie wymaga stosowania pestycydów. Karob ma naturalnie słodki smak i aromat, a także wiele właściwości prozdrowotnych.

Karob pomaga w regulacji pracy żołądka i jelit, wspiera kości i zęby dzięki zawartości wapnia i fosforu, obniża poziom cholesterolu i ciśnienia krwi, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Karob nie zawiera kofeiny ani teobrominy, więc nie pobudza układu nerwowego ani nie powoduje alergii.

Karob cały - w strąkach 300g BIO można spożywać na wiele sposobów: dodawać do napojów, deserów, ciast, musli czy jogurtów.

Można też jeść go bezpośrednio z łupiny lub mielić na mąkę lub proszek.
Karob cały - w strąkach 300g BIO to produkt wysokiej jakości z certyfikatem rolnictwa ekologicznego UE.

Jest to idealny wybór dla osób dbających o zdrowie i środowisko.


Nie zawiera konserwantów, oleju palmowego ani tłuszczy trans.


Karob świetnie sprawdza się w problemach żołądkowych. Dzięki właściwościom zagęszczającym, pomaga w leczeniu biegunki oraz korzystnie wpływa na nadkwasotę żołądka. Zawartość fosforu i wapnia sprawia, że karob wspomaga leczenie osteoporozy. Zawartość kwasu galusowego wzbogaca go we właściwości przeciwbólowe i przeciwdrobnoustrojowe. Nierzadko też wykorzystywany jest w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, głównie kaszlu. Sprawdza się również w leczeniu niedokrwistości. Udowodniono także właściwości obniżające poziom złego cholesterolu we krwi.

- Bezkofeinowy
- bezglutenowy
- bez konserwantów lub dodatków
- naturalnie słodki
- lekko palony
- 100% kreteński karob.

Składniki: karob kreteński strąki / *certyfikowany produkt rolnictwa ekologicznego, Rolnictwo EU

Producent: Creta Carob

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów