Infolinia: 889 133 333
Mastiha z Chios to wyjątkowy, znany od starożytności produkt o wielu korzystnych właściwościach i szerokim zastosowaniu. Obecnie jest stosowany w farmacji, perfumach, kosmetykach, napojach, pieczywie, słodyczach, a także w kuchni. Olejek eteryczny z mastiha otrzymywany jest z destylacji parowej naturalnej żywicy mastiha. Ze 100 kg żywicy destyluje się około 3 kg olejku.

Olejek eteryczny mastiha należy stosować wyłącznie rozcieńczony w wodzie lub napoju (herbata ziołowa, sok owocowy) lub zmieszany z miodem, jogurtem, pastą owocową.
Sugeruje się użycie 5 kropli na 250 ml. Według ostatnich badań można bezpiecznie spożywać do 1g oleju mastiha dziennie oczywiście rozcieńczonego.  Olej z mastiha jest ekstrahowany w zakresie od 1% do 3% z mastiha. Olej z mastiha ma silne działanie przeciwdrobnoustrojowe i przeciwutleniające

Mastiha to naturalna żywica drzewa mastyksowego (Pistacia lentiscus var. Chia), które rośnie tylko na egejskiej wyspie Chios w Grecji. Badania naukowe pokazują, że mastyks ma działanie przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne i lecznicze. Ma także korzystny wpływ na higienę ciała i pielęgnację skóry.

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.
Składniki: ekstrakt z mastyksu z Chios
Producent: Mastiha Shop

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów