Infolinia: 889 133 333
Czy wiesz, co to jest mastyks z Chios? To niezwykły produkt naturalny, który ma wiele zalet i zastosowań. Mastyks to aromatyczna żywica, która wycieka z drzewa pistacji kleistej rosnącej na greckiej wyspie Chios. Jest tak wyjątkowy, że otrzymał certyfikat Chronionej Nazwy Pochodzenia (PDO) od Unii Europejskiej.

Mastyks ma długą historię i jest znany od starożytności. Był używany przez Egipcjan do balsamowania mumii, przez Greków i Rzymian do poprawy trawienia i odświeżania oddechu, przez Arabów do produkcji perfum i leków. Współcześnie mastyks znajduje zastosowanie w farmacji, kosmetyce, gastronomii i cukiernictwie.

Mastyks ma wiele korzystnych właściwości dla zdrowia. Jest antybakteryjny, przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwgrzybiczy. Pomaga w leczeniu chorób żołądka i jelit, zapobiega próchnicy i paradontozie, łagodzi stres i poprawia nastrój. Można go żuć jak gumę do żucia lub dodawać do potraw jako przyprawę.

Mastyks z Chios to prawdziwy skarb natury, który warto poznać i wypróbować. Możesz go kupić w postaci drobnych kryształków o rozmiarze S . Zapakowany jest w poręczne opakowanie o gramaturze 10g . Spróbuj mastyksu z Chios i poczuj jego niepowtarzalny smak i aromat!


Składniki: żywica z drzewa mastyksowego z wyspy Chios - małe "łzy" rozmiar S

Producent: Mastiha Shop

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów