Infolinia: 889 133 333
Chlorella jest rodzajem algi, która istnieje na naszej planecie od czasów zamierzchłych. Już wiele lat temu była stosowana w Japonii i Chinach. W Europie odkryto jej działanie w II połowie XX w.

Chlorella w proszku może stanowić cenne źródło białka w diecie wegan i wegetarian. Z powodzeniem można stosować ją jako wartościowy dodatek do jogurtów, domowych koktajli owocowo-warzywnych, jak również jako składnik sosów, czy domowych ciasteczek owsianych. Warto przy tym pamiętać, że każdego dnia nie powinniśmy spożywać więcej niż około 3-5 gramów tego produktu na dobę.

sposób użycia:
Porcję produktu tj.: 5 g (1 miarka) rozpuścić w 100 ml wody spożywać raz dziennie, najlepiej po posiłku, spożywać bezpośrednio po przygotowaniu.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w miejscu suchym, w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.

W 100 gramach chlorelli w proszku znajdziemy około 410 kalorii, w tym aż 58,4g białka. Warto również pamiętać, że produkt ten jest źródłem cennych dla zdrowia witamin (zwłaszcza witamin z grupy B) oraz minerałów. Dlatego też, chlorella z powodzeniem może stanowić uzupełnienie zdrowej diety, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które na co dzień rezygnują ze spożywania mięsa.

Chlorella to nazwa algi słodkowodnej, której niezwykłe właściwości zdrowotne szczególnie cenione są przez dietetyków, jak również miłośników zdrowego stylu życia. Choć jest organizmem jednokomórkowym, skrywa w sobie mnóstwo składników odżywczych, które mogą przyczynić się do polepszenia funkcjonowania naszego organizmu. Ponadto, niniejszy produkt cieszy się dużym uznaniem wśród osób, które na co dzień rezygnują ze spożywania mięsa. Wszystko to za sprawą dużej zawartości białka, jak również żelaza w swoim składzie.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów