Infolinia: 889 133 333
Syrop daktylowy 600g VIVIO

Syrop daktylowy (nazywany również miodem daktylowym) coraz częściej stosowany jest przez osoby, które przywiązują szczególną uwagę do przestrzegania zasad zdrowego odżywiania. Jest on sokiem zagęszczonym powstającym ze słodkiego miąższu owoców palmy daktylowej. Owoce te należą do jednych z pierwszych uprawianych przez człowieka. Znajdowały one zastosowanie w kuchni już w czasach starożytnych. Badania historyczne wykazują, iż daktyle były przysmakiem mieszkańców Mezopotamii oraz Egiptu blisko 4 000 lat przed naszą erą. Ponadto, niektóre źródła donoszą, iż Egipcjanie wykorzystywali niniejsze owoce do produkcji wina, a liście palmy daktylowca często służyły do wzmacniania dachów. Swoje zastosowanie odnajdowały również pestki daktyli, które służyły za jeden z podstawowych surowców do wyrobu oryginalnej biżuterii.

Zastosowanie syropu daktylowego w codziennej kuchni:
Syrop daktylowy możemy wykorzystać w naszej kuchni na wiele różnych sposobów. Świetnie odnajduje się on nie tylko w roli zamiennika dla białego cukru.

  • warto dodać go do porannej owsianki z dodatkiem świeżych owoców oraz orzechów;
  • można dodać go do jogurtu naturalnego z dodatkiem chrupiących otrąb;
  • niewielkie jego ilości mogą doskonale wzbogacić smak pełnej warzyw zupy-krem;
  • syrop daktylowy świetnie sprawdzi się podczas przygotowywania aromatycznego sosu sałatkowego;
  • świetnie odnajduje się w roli dodatku do słodkich placuszków, a nawet wypieku chrupiących ciasteczek zbożowych oraz świątecznych ciast.
Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Nie chłodzić i nie zamrażać.

Zalecana temperatura przechowywania od 18*C do 24*C.

Podobnie jak same daktyle, tak i syrop z nich wytwarzany jest dobrym źródłem energii. W 100g produktu znajdziemy około 270 kalorii. Warto jednak pamiętać, że każdego dnia nie powinniśmy spożywać więcej niż 10-30g produktu. Oznacza to, iż jest on w stanie dostarczyć do naszego organizmu około 27 – 81 kalorii. Co ciekawe, wartość kaloryczna syropu daktylowego może różnić się w zależności od wybranego przez nas producenta.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów