Infolinia: 889 133 333
Pieprz czarny to gatunek rośliny z rodziny pieprzowatych. Roślina ta pochodzi z Indii, gdzie jest uprawiana dla owoców- znanego nam pieprzu, którym przyprawiamy posiłki.

Pieprz nadaje potrawom ostrego i wyrazistego smaku - trudno wyobrazić sobie sałatkę ze świeżych pomidorów i cebuli zrobioną w pełni lata bez szczypty pieprzu.

Każdego dnia nie powinniśmy spożywać więcej niż jedną łyżeczkę (około 5g) mielonego pieprzu czarnego. Dlatego też, nie jest on w stanie dostarczyć do naszego organizmu istotnej ilości energii. Niemniej jednak, w 100 gramach niniejszego produktu znajdziemy około 311 kalorii, w tym: 3 gramy tłuszczu, 52 gramy węglowodanów i 10 gramów białka. Oznacza to, iż w jednej łyżeczce mielonego pieprzu czarnego znajdziemy 15 kalorii, 0,17 grama tłuszczu, 2,60 gramów węglowodanów oraz 0,55 grama białka. Mimo wszystko warto pamiętać, że to co najcenniejsze w pieprzu to przeciwutleniacze. To właśnie dzięki nim możliwe staje się zapobieganie rozwojowi licznych zaburzeń, jak również zwiększenie efektywności zastosowanych metod odchudzania.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów