Infolinia: 889 133 333
Unikalna oliwa "Theion Elaion" dostępna jest wyłącznie w renomowanych restauracjach, jak na przykład "Peskiesi" w Heraklionie oraz "Kuzina" w Atenach oraz starannie wybranych sklepach internetowych, których personel posiada odpowiednią wiedzę i kompetencje - teraz smak "wyższej półki" może zagościć także na Twoim stole!

Gaje oliwne znajdujące się w Geoparku Sitia są zadbane tak, aby wszystkie drzewa były dobrze nasłonecznione. Praktyki uprawy, kwitnienie, zawiązywanie owoców, wzrost i dojrzewanie, a także optymalny czas zbiorów ma na celu wyprodukowanie najlepszych organicznych oliwek, a proces mielenia jest przeprowadzany w Bio Sitia, która przetwarza wyłącznie ekologiczne oliwki metodą ekstrakcji na zimno (tłoczenie na zimno) w dwóch fazach.

To wszystko w celu wyprodukowania unikalnej organicznej oliwy o najwyższej jakości i doskonałych właściwościach organoleptycznych z  charakterystyczną świeżością niedojrzałych owoców, zrównoważonej, lekko gorzkiej i umiarkowanie pikantnej z długim posmakiem zieleni przypominającej świeżo skoszoną trawę.

Producent : Bio Sitia

Certyfikat BIO Tak
Pojemność: 500ml
Opakowanie: szkło
Gatunek oliwek: Koroneiki
Region pochodzenia: Kreta, Lasiti, Sitia
Kwasowość: 0,30%
Wysoko polifenolowe (>500mg/kg) Nie
Polifenole: nie określono / brak badania
Wczesny zbiór: Nie
Oliwa niefiltrowana: Nie
Oliwa smakowa: Nie

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów