Infolinia: 889 133 333
Miód z pyłkiem i propolisem 400g H&H

SKŁAD: miód 80%, pyłek pszczeli 19%, propolis 1%

Zastosowanie
Do przegotowanej i ostudzonej poniżej 40 °C wody, wieczorem dodać od 1 do 3 łyżeczek miodu. Wyciągnąć łyżeczkę oraz przykryć spodkiem i pozostawić na noc. Rano wymieszać i wypić na czczo, około 20 minut przed posiłkiem.


WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Przechowywać na półce w temperaturze pokojowej, chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Pyłek pszczeli zawiera proteiny (białka), węglowodany, lipidy, witaminy: A, B, E, P, kwas pantotenowy, biotynę, sole mineralne oraz substancje aktywne biologicznie. W połączeniu z miodem wszystkie składniki są lepiej i szybciej wchłaniane przez organizm.

WŁAŚCIWOŚCI PYŁKU W MIODZIE:

pyłek w miodzie można stosować na wzmocnienie odporności w okresie jesienno-zimowym lub wiosennym
stosowany jest jako naturalny suplement w celu uzupełnienia poziomu witamin i minerałów
posiada właściwości przeciwzapalne, antybiotyczne, odtruwające, przeciwalergiczne, obniżające poziom tłuszczów we krwi, adaptogenne (obniżające czynniki stresu) i osłonowe
korzystnie wpływa na wzrost hemoglobiny i czerwonych krwinek oraz na kondycję fizyczną i psychiczną
pyłek w miodzie jest łatwiej przyswajalny od pyłku suszonego ze względu na wcześniejsze działanie enzymatyczne miodu
skład: 20% pyłku pszczelego, 80% miodu wielokwiatowego
Pyłek wspiera serce i naczynia krwionośne. Posiada właściwości odtruwające, antybiotyczne, przeciwzapalne, pielęgnacyjne. Wspiera pobudzanie czynności szpiku kostnego, pracę wątroby, nerek, żołądka, układu nerwowego i oddechowego. Polecany także przy nadciśnieniu, miażdżycy.

Propolis, zwany też kitem pszczelim, jest potrzebny pszczołom do wyściełania wnętrza ula, dzięki czemu jego konstrukcja zostaje uszczelniona i wzmocniona. Propolis można więc porównać do muru ochronnego budowli o właściwościach dezynfekujących i antyseptycznych. To właśnie ta cecha zadecydowała, że człowiek postanowił skorzystać z pszczelego dobrodziejstwa, co ma miejsce w branży spożywczej, kosmetycznej oraz w medycynie. Propolis nadaje silne właściwości bakteriobójcze.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów