Infolinia: 889 133 333
Miód pszczeli nawłociowy 1kg H&H

Miód nawłociowy pozyskiwany jest w Pasiece H&H - Pasieka Jerzy & Adrian Hammer. Trudno o lepszy dom dla pszczół.

Smak miodu nawłociowego oczywiście jest słodki, ale nie aż tak dominujący. Można w nim wyczuć kwaskowate akcenty, czasem nawet lekko gorzkie. Tym niemniej, zawsze wyczuwa się w nim łagodny aromat kwiatów nawłoci.

Miód nawłociowy ma działanie antybiotyczne, zatem przyda się w walce z infekcjami bakteryjnymi. Wysoka zawartość węglowodanów pomaga w walce z osłabieniem i wyniszczeniem organizmu. Zawiera związki odpowiadają za jego łagodne działanie przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe, poprawiające ukrwienie. Są to m.in. flawonoidy, olejki eteryczne, a także kwasy organiczne, składniki mineralne i witaminy, substancje śluzowe.

Ze względu na silne działanie bakteriobójcze dzięki zawartości antocyjanów i flawonoidów. Działa także moczopędnie. Miód nawłociowy wspomaga funkcjonowanie nerek oraz układu moczowego. Pomaga także w walce z zapaleniem pęcherza oraz kamicy nerkowej.

Miód nawłociowy, jak i każdy inny typ miodu warto też stosować w okresach rekonwalescencji oraz wśród sportowców jako łatwe źródło energii dla organizmu, który wymaga dostarczenia jej w większej ilości. Jak wspomniano, z uwagi na właściwości zwiększające ukrwienie ciała, można go też stosować w problemach z krzepliwością krwi, jej przepływem czy w bardziej prozaicznych dolegliwościach, jak marznące kończyny.

Miód nawłociowy możemy stosować w naszej kuchni na wiele różnych sposobów. Stanowi on doskonały dodatek do rozgrzewającej herbaty, domowych lodów oraz koktajli owocowych. Doskonały dodatek do pieczywa, owsianki i musli. Może być składnikiem dressingów i marynat.

SKŁAD: 100% miód nawłociowy

Historia pasieki sięga lat 40-tych, około roku 1995 liczba pni (pszczelich rodzin wraz z ulem i plastrami) zaczęła z sezonu na sezon rosnąć, by na przełomie 2003/2004 roku przekroczyć setkę. Obecnie nasza pasieka liczy około 250 pni pszczelich wielkopolskich. Firma posiada w pełni wyposażoną pracownię pszczelarską. Oprócz pasiek stacjonarnych prowadzone są też pasieki wędrowne - wszystko po to, by osiągnąć jak najlepszą jakość miodów. W 2009 roku pasieka wygrała konkurs na najlepszą Pasiekę Towarową Podkarpacia, a ich miody często zajmują wysokie miejsca w konkursach.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów