Infolinia: 889 133 333
Chlorek magnezu nazywany także solą magnezową to świetny produkt do kąpieli. Świetnie rozpuszcza się w wodzie.

Chlorek magnezu sześciowodny (2,5 KG)  to związek chemiczny o wzorze MgCl2x 6H20. Ta nieorganiczna sól charakteryzuje się dużą higroskopijnością oraz bardzo dobrą rozpuszczalnością w wodzie. Z licznych badań wynika, że jest to najlepiej przyswajalna forma magnezu spośród źródeł nieorganicznych. Obecnie najpowszechniej stosuje się go w postaci kąpieli magnezowych, ale znaleźć go można również w składzie licznych suplementów w postaci tabletek i kapsułek.

Magnez to jeden z podstawowych pierwiastków odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Badania naukowe jasno dowodzą, że uczestniczy on w wielu procesach, takich jak przemiany ATP, odpowiedź immunologiczna czy odpowiednia mineralizacja kości. Niestety współczesna dieta bardzo często wiąże się z niedostateczną podażą tego składnika. Coraz większą popularnością cieszy się zatem suplementacja magnezu, czy to w postaci tabletek, czy też poprzez kąpiele magnezowe.

Kąpiele magnezowe są bardzo polecane po zmęczeniu, wysiłku fizycznym i w stanie osłabienia.

Zastosowanie:

  • do przygotowania kąpieli (Kąpiel z chlorkiem magnezu. Do wanny dodaj 1-2 szklanki soli. Korzystaj z kąpieli przez co najmniej 30 minut. Ważne - nie używaj w tym czasie mydła ani innych środków do kąpieli. Jeśli skóra jest bardzo wrażliwa, kapiel może powodować na początku lekkie uczucie ciepła, szczypania czy pieczenia, jednak to wrażenie mija po bardzo krótkim czasie)
  • Oliwka magnezowa. Wymieszaj sól magnezową z wodą w proporcji 1:2. Oliwkę można stosować bezpośrednio na skórę lub jako naturalny dezodorant.
  • Krem z magnezem. Chlorek magnezu dodać można również do tłustego balsamu nawilżającego. Lipofilna substancja zapewni bardzo efektywne wchłanianie jonów przez skórę.
  • Relaks stóp: rozpuść szklankę chlorku magnezu w 3-4 litrach ciepłej wody. Mocz stopy przez 20-30 minut, następnie opłucz stopy czystą wodą.
  • NIE STOSOWAĆ DOUSTNIE. Chlorek magnezu marki Vivio - może być stosowany tylko do użytku zewnętrznego. Nie jest to środek spożywczy.
Składniki: chlorek magnezu sześciowodny 100

Stopień czystości: min. 99%

Wzór chemiczny: MgCl2*6H2O

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci; produkt silnie higroskopijny; rozpływa się przy względnej wilgotności powietrza powyżej 30%.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów