Infolinia: 889 133 333
Soda oczyszczona, to najpopularniejsza nazwa na wodorowęglan sodu. W temperaturze pokojowej jest białą, krystaliczną substancją. Soda może pomóc w zlikwidowaniu przykrego uczucia zgagi.

Soda oczyszczona to z chemicznego punktu widzenia wodorowęglan sodu. Najbardziej znana jest w kuchni i wykorzystywana do wypieków, ale dzięki swoim właściwościom, znajduje zastosowanie w kosmetyce i pielęgnacji skóry, jako środek służący do produkcji domowych, ekologicznych środków czystości czy w lecznictwie jako substancja normalizująca pH w organizmie.

Soda oczyszczona w naturalnym środowisku występuje w złożach mineralnych, osadach wód słodkich oraz w wodach gruntowych. Na potrzeby przemysłu pozyskiwana jest z minerału kopalnianego, w którego skład wchodzi mieszanka dwuwęglanu trójsodowego oraz węglanu sodu. Poddaje się go obróbce i kolejnym procesom w wyniku, których ostatecznie otrzymuje się sodę oczyszczoną czyli wodorowęglan sodu. Soda oczyszczona o czym niewiele osób wie w sposób naturalny występuje w naszym organizmie w ślinie i w żołądku oraz w naturalny sposób neutralizuje pH w ustach czy w żołądku.

Soda oczyszczona ze względu na swoje właściwości lekko żrące, sprawdzi się w przygotowaniu domowych, ekologicznych środków czystości, a tym samym znajdzie zastosowanie w utrzymaniu czystości w domu bez zbędnej, toksycznej chemii. Soda oczyszczona ma właściwości fermentujące i spulchniające, dlatego z powodzeniem można ją dodawać do wypieków zamiast tradycyjnego proszku do pieczenia, a dzięki niej ciasta, ciasteczka czy naleśniki będą pulchne i doskonale wyrośnięte. Soda ma odczyn zasadowy i dzięki temu neutralizuje kwasy, pochłania nieprzyjemne zapachy. Niewiele osób wie, że obecna naturalnie w ludzkiej ślinie soda oczyszczona sprawia, że neutralizowane jest szkodliwe dla zębów działanie kwasów pochodzących z pożywienia i jednocześnie usuwany jest nieświeży oddech. Soda w naturalny sposób występuje w żołądku gdzie również odgrywa istotną rolę w neutralizacji kwasów i zapobiega tym samym powstawaniu wrzodów. Odkwasza organizm i reguluje jego pH.

W medycynie naturalnej soda oczyszczona znajduje zastosowanie w usuwaniu bólu gardła, uciążliwego kataru czy nawet stanów zapalnych jamy ustnej. Można stosować ją w postaci inhalacji, kropli do nosa oraz płukanki na gardło i jamę ustną.

Płukanka z sody oczyszczonej na chore gardło:

Wymieszaj w równych proporcjach (po 1 łyżeczce) sodę oczyszczoną, brązowy cukier (opcjonalnie, lepszym wyborem będzie ksylitol) i sól, po czym rozpuść je w szklance ciepłej wody. Płucz gardło przygotowaną mieszaniną przynajmniej raz dziennie.

Newlsetter

Dopisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wróć do zakupów